Włochy last minute - wypoczynek nad morzem czy w Alpach?

Piaszczyste plaże, pyszna, słynna na całym świecie kuchnia i ogromna ilość zabytków przyciągają do Włoch setki tysięcy turystów rocznie. To idealne miejsce nie tylko na letnie wakacje, ale również zimowy odpoczynek od chłodnego, polskiego klimatu.

    1. Włochy last minute

    2. Piaszczyste plaże idealne na lato

    3. Zimowe last minute w Alpach

    4. Wybierz wycieczkę swoich marzeń 

Gospodarka Włoch w dużej mierze opiera się na turystyce, dzięki czemu na przybywających tam turystów czekają liczne atrakcje oraz bardzo rozbudowana infrastruktura noclegowa. Decydując się na włoskie wakacje organizowane przez biuro podróży, można wybrać dowolną formę wyżywienia - all inclusive, ofertę ze śniadaniem i obiadokolacją lub jedynie śniadaniem w hotelowej restauracji.

Włochy last minute

W ofertach czołowych biur podróży, jak Rainbow Tours, Itaka czy TUI, najlepsze wycieczki do Włoch są dostępne niemal non stop. Do kraju słynącego z makaronu i pizzy, turystów z całego świata przyciągają słoneczna pogoda, piękne widoki i możliwość korzystania z licznych atrakcji - na południu sporty wodne, a w północnej części kraju kurorty narciarskie, gdzie nawet zimą można liczyć na temperaturę około 10°C. Opublikowane na stronach biur podróży informacje znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości - we Włoszech można się świetnie bawić o każdej porze roku, dlatego każdy, kto poszukuje ciekawej oferty wyjazdu last minute, powinien zainteresować się podróżą do Włoch.

Piaszczyste plaże idealne na lato

W sezonie letnim turyści poszukują głównie możliwości błogiego odpoczynku nad morzem, gdzie będą mogli zachwycać się piaszczystymi plażami, sączyć lokalne napoje i w pełni korzystać z wysokich temperatur, których próżno szukać w warunkach polskich. To wszystko i wiele więcej czeka na nich we Włoszech. Wystarczy wybrać jeden z najciekawszych regionów tego kraju lub konkretne miasto, które chce się odwiedzić, a następnie zarezerwować hotel i lot. Wiele osób swoje pierwsze kroki we Włoszech stawia w Rzymie. To znane każdemu miasto, ma do zaoferowania liczne udogodnienia dla turystów, zabytki oraz restauracje, których domeną jest włoska kuchnia. Do Rzymu jadą głównie Ci, którzy nastawiają się na zwiedzanie - niezliczone pamiątki z przeszłości, muzea, w tym Muzeum Watykańskie, a także oszałamiająca architektura i sztuka, która przetrwała jeszcze od czasów starożytnych, to główne elementy przyciągające do tego miasta.

Na wczasowiczów interesujących się głównie wypoczynkiem, czekają przepiękne plaże nad Adriatykiem, Morzem Tyrreńskim, Jońskim i Śródziemnym. Dużym zainteresowaniem cieszą się włoskie wyspy - Sardynia i Sycylia, a także region Apulia, Kalabria i Kampania. Krajobraz tych miejsc zachwyci nawet najbardziej wybrednych wczasowiczów. Piasek mieniący się w wielu kolorach i wysokie temperatury niemal przez cały rok zachęcają do zażywania długich, słonecznych kąpieli, które można przerywać kąpielami w ciepłych wodach jednego z pięciu mórz otaczających Półwysep Apeniński. Kropką nad "i" jest wyżywienie - dowolne ilości owoców morza, pizzy, makaronów oraz lokalnych, słynących ze swojego smaku lodów Gelato zadowolą podniebienie prawdziwych łasuchów.

Ze względu na to, że Włochy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a na terenie całego kraju znajdują się liczne, ciekawe zabytki, turyści często decydują się na wycieczki objazdowe. Podczas takiej wycieczki można zwiedzić niejedną, włoską miejscowość, poznać jej kulturę i najciekawsze obiekty. Kilka dni intensywnego zwiedza może jednak zmęczyć, dlatego na taką opcję decydują się najczęściej jedynie zapaleni podróżnicy.

Zimowe last minute w Alpach

We Włoszech miejsce dla siebie znajdą również amatorzy aktywnego wypoczynku. Warto się tam wybrać głównie zimą, kiedy na północy, a więc w Alpach, panują idealne warunki dla narciarzy, snowboardzistów i zwolenników innych sportów zimowych. Dzięki ofertom last minute wyjazd można zaplanować w zaledwie kilka dni. Nie trzeba ze sobą wiele zabrać, ponieważ cała niezbędna do uprawiania narciarstwa infrastruktura dostępna jest na miejscu. Włoskie kurorty udostępniają do wynajęcia potrzebny sprzęt, a instruktorzy prowadzą lekcje jazdy dla dorosłych i dzieci. Niezbędne informacje dotyczące usług oferowanych na stokach można bez przeszkód znaleźć w internecie lub miejscowym hotelu. Po śnieżnym szaleństwie warto zrelaksować się w hotelowym spa - na gości czeka basen kryty, jacuzzi, sauna oraz liczne zabiegi regeneracyjne i upiększające.

Wybierz wycieczkę swoich marzeń

Chcąc wyjechać do Włoch, warto wybrać ofertę jednego z biur podróży, np. tę dostępną na stronie https://turystycznyninja.pl/last-minute/wlochy/. Ceny opublikowane na stronach organizatorów nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego, co oznacza mniej więcej tyle, że ich wysokość może się nieco zmienić, np. jeśli kupujący wybierze dodatkowe atrakcje niewliczone w podstawową cenę lub zmieni się kurs waluty euro, obowiązującej we Włoszech. Niezależnie od tego, czy planowany jest wyjazd nad morze, czy w góry, warto wybrać się na wczasy lub aktywny wypoczynek do Włoch przynajmniej raz w życiu.

Dodano: 2022-02-11 14:47:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz