O czym pamiętać planując urlop?

Wybierając się na wakacje ważnym jest nie tylko to, aby się odpowiednio spakować, ale również by zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jak pomoże nam w tym turystyczne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej? Czy OC przyda się jedynie w podróży zagranicznej?

 

1. Wyjazd na wakacje - kiedy przyda się ubezpieczenie turystyczne?

2. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - czym jest i jak ją wyrobić?

3. Ubezpieczenie podróżne - tylko na wyjazd zagraniczny?

 

Wyjazd na wakacje - kiedy przyda się ubezpieczenie turystyczne?

Planowanie urlopu jest nie tylko ekscytujące, ale również wymaga od nas pewnego skupienia. Niezależnie od tego, czy podróżujemy sami, z partnerem, czy z całą rodziną, musimy zadbać o to, by podczas wypoczynku nie przydarzyło nam się nic nieprzyjemnego. Wybierając się na wakacje nie możemy zapomnieć o niezbędnych dokumentach - szczególnie przy wyjeździe za granicę - odpowiednio spakowanej walizce, czy zdobyciu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, które pomoże nam poradzić sobie w razie nieprzewidzianych wypadków. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie tueuropa.pl.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - czym jest i jak ją wyrobić?

W momencie, gdy wyjeżdżamy na urlop do miejscowości znajdującej się w granicach naszego kraju, cały czas obowiązuje i obejmuje nas standardowe ubezpieczenie z NFZ, które posiadamy z racji pracy lub też od małżonka. Zapewnia ono pokrycie kosztów leczenia w sytuacji, gdy ulegniemy wypadkowi lub będziemy potrzebowali nagłej pomocy. Możemy dodatkowo wykupić również komercyjne ubezpieczenie od indywidualnego towarzystwa ubezpieczeniowego. W przypadku wyjazdów zagranicznych standardowy pakiet NFZ nie obowiązuje - aby móc skorzystać z niego za granicą, należy wyrobić kartę EKUZ. Upoważnia nas ona do bezpłatnego skorzystania z pomocy i pokrywa koszty leczenia na terenie państw należących do Unii Europejskiej. Aby wyrobić kartę EKUZ nie musimy dopłacać, jednak sam proces jej wydania trwa około 3-5 dni. W sezonie wakacyjnym może zająć to więcej czasu, w związku z czym należy pomyśleć o tym z odpowiednim wyprzedzeniem.

Ubezpieczenie podróżne - tylko na wyjazd zagraniczny?

Ubezpieczenie kosztów leczenia przydaje się zarówno na wyjeździe do innej miejscowości w Polsce, jak i przy okazji urlopu za granicą. Jeżeli wybieramy się do kraju nie będącego członkiem UE, musimy zadbać o komercyjną polisę, którą wykupujemy na własny koszt. W przypadku dalekich podróży, szczególnie gdy planujemy przesiadki na lotniskach, dobrym pomysłem jest również ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego, jeżeli taki ze sobą zabieramy.

Dodano: 2022-04-12 14:45:00

Komentarze (1)
Anonim
14.04.2022 11:03

Jak urlop to tylko w Polsce - trzeba wspierać rodzinne biznesy :)

Dodaj komentarz