Kiedy najlepiej wybrać się nad polskie morze?

Setki osób planujących swój urlop nad Bałtykiem zadają sobie pytanie: Kiedy najlepiej wybrać się nad polskie morze? Który z dwunastu miesięcy będzie najodpowiedniejszy do tego, aby zażyć jodu i podziwiać Bałtyk?

Zasada jest prosta. Trzeba odpowiedzieć sobie na dwa pytania: Jaką pogodę chcemy mieć na urlopie oraz jak bardzo przeszkadzają nam tłumy turystów. Dla osób pragnących gorącej plaży, zażywania kąpieli słonecznych oraz morskich polecamy miesiące letnie: czerwiec, lipiec i sierpień. W tych miesiącach należy jednak liczyć się z tym, iż nadmorskie miejscowości są przepełnione turystami. Noclegi należy rezerwować dużo wcześniej gdyż nie zdarza się zbyt często aby w szczycie sezonu trafiło się wolne miejsce zarówno w pensjonatach czy hotelach jak i w samodzielnych apartamentach. Czasem zostają jedynie miejsca na polach namiotowych lub na kempingach. Musimy jednak brać pod uwagę to, że pogody nikt nie jest w stanie przewidzieć, nawet najlepsi synoptycy. Pogoda potrafi zmienić się diametralnie w bardzo krótkim czasie. Może się więc zdarzyć, że z plażowania nici.

Dla osób ceniących sobie spokój i marzących o refleksyjnym spacerze brzegiem morza proponujemy początek jesieni.  Pogoda jeszcze znośna, sezon się skończył więc ceny za nocleg są niższe niż w sezonie a większość atrakcji jest nadal czynna.

Grudzień oraz początek stycznia znowu obfitują w turystów mimo, iż plaża nie zachęca do spacerów- temperatura poniżej zera oraz lodowaty wiatr mogą skutecznie odstraszyć, jednak w tych miesiącach są święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester! Któż nie marzył o powitaniu Nowego Roku huczną imprezą nad brzegiem morza? Hotele i pensjonaty mają fantastyczne oferty na ten czas, kuszą jadłospisem, muzyką oraz obietnicą balu jak z ekranów kin. Zimą nad morzem można również jeździć na nartach! Na wybrzeżu znajdziemy stoki, szkółkę oraz wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Kto ma ochotę na szusowanie na nartach w nadmorskim klimacie niech czym prędzej rezerwuje pobyt nad Bałtykiem na luty. Pamiętajmy również, że w miesiącach wietrznych stężenie jodu jest najwyższe więc aby zażyć jodu wybierzmy się nad morze jesienią lub zimą.

Wiosna nad polskim morzem to również piękny czas. Sezon jeszcze się nie rozpoczął, wszystko budzi się do życia. Zarówno przyroda jak i ośrodki wypoczynkowe które szykują się na przyjęcie turystów. Podczas pobytu nad morzem w marcu, kwietniu czy maju mamy okazję zobaczyć dynamicznie zmieniający się nadmorski krajobraz. Morska bryza i szum fal na pewno nas również obudzą z zimowego snu i dodadzą energii na nadchodzące lato. 

Reasumując każda pora jest dobra aby skorzystać z bogatej oferty naszego pięknego Morza Bałtyckiego. Sami musimy zdecydować która z pór roku jest najlepszym czasem na to aby rozpocząć urlop nad polskim morzem. Które z miesięcy kuszą nas najbardziej? Kiedy będziemy czerpać z naszego pobytu nad polskim morzem najwięcej?

Dodano: 2019-09-04
Komentarze (0)
Dodaj komentarz